MUTLULUKLA DEĞİŞİM SEMİNERİHedef Kitle

:

Değişimi isteyen herkes

Eğitimin Süresi

:

1 gün

İçerik

:

Mutluluk, değişim ve koçluk birbiri ile ilgili konular. Kalıcı ve uzun süreli mutluluk hali, yaşama karşı umut dolu bir yaklaşım çoğu zaman kişinin kendisinde yapacağı değişiklikler ile gelir. Büyük ve önemli değişimler hep içeriden başlar. Koçluk ise değişim sürecinin yönetilmesidir ve bu nedenle mutlulukla dolaylı olarak ilişkilendirilebilir.


Mutlulukla değişim programı; hayatlarında kendilerinden başlayarak değişiklik yapmaya ve daha mutlu olmaya karar vermiş kişiler için hazırlandı. Tek yapmanız gereken değişime ve mutluluğa dair hayallerinizi alıp gelmek. Hayatınızı istekleriniz ve hayalleriniz doğrultusunda yeniden inşa etmenize destek oluyorum.


Program, istediğiniz sonuçlara ulaşmanızı kolaylaştırdığı gibi aynı zamanda keyif alabileceğiniz şekilde tasarlandı. Bu nedenle ismi “Mutlulukla Değişim Programı”. Program kapsamında en fazla 10 kişilik sınıflarda özel bir çalışma yapılıyor. Bir değişim atölyesi gibi düşünebilirsiniz.


“Mutlulukla değişim” seminerinin başlangıcında katılımcıların yaşamlarının genel bir fotoğrafını çekiyoruz, bugünkü durumu tespit edip ne olmasını istediğimizi ifade ediyoruz. Daha sonra değerler çalışması ile devam ediyoruz, bizim kalbimizde yer alan ve bizim için gerçekten önemli olan değerleri ortaya çıkarıyoruz. Değerler bizim motivasyon kaynaklarımız aslında ve önemli farkındalıklar ediniyoruz.


İlerleyen saatlerde kendimize olan güvenimizi nasıl artırabileceğimiz, önemli inanç kalıplarımızın neler olduğu konuları ile devam ediyoruz. Karar alma ve uygulama konusunda çalışmalar yapıyoruz.


İş konusunda bir hayalimiz varsa bunu nasıl gerçekleştirebileceğimize dair metotlar uyguluyoruz. İş konusundaki hayallerimizi adeta gerçeklik testine tabi tutuyoruz.


Katılımcıların talep etmesi durumunda ilişkiler üzerine çalışmalar yapabiliyoruz. Davranış modelleri ve temsil sistemlerini yakından tanıyarak hangi alanlarda esneyebileceğimizi öğreniyor ve diğer insanlarla olan iletişimimizi nasıl geliştirebileceğimize dair sohbetler ediyoruz.


Gerçekçi beklentiler nasıl oluşturulabilir konusu hakkında çalışma yapıyoruz. Değiştirmek istediğimiz alışkanlıklar, yerleştirmek istediğimiz davranışlar, bağışlamak istediğimiz kişiler ve iç seslerimiz konularından bahsediyoruz. Eyleme geçme, eylemi sürdürme ve sonuç alma konusunda farkındalık artırıcı çalışmaları yapıyoruz.


Ayrıca sohbetimizi derinleştiren ve “tamam işte bu” dedirten çok sayıda yöntem ve testten yararlanıyoruz. Seminerlerin kapanışında ise eylem adımları ve bir gerçekleştirme takvimi belirliyoruz.


Seminer sona erdiğinde edinmiş olduğunuz farkındalıklar, sahip olduğunuz yeni bakış açıları ve artan motivasyon ile adeta yeni bir insan haline gelmiş oluyorsunuz.


Hiç kimse geriye gidip yeni bir başlangıç yapamaz ama bugün yeni bir son yapıp yeniden başlayabilir. Sizleri yeni farkındalıklar ile yeni bir başlangıç yapmaya davet ediyoruz.